Franke Garbo
Temat sortowania odpadów już od dłuższego czasu regularnie pojawia się w telewizji i prasie ze względu na fakt, że ludzie produkują w skali globalnej coraz więcej śmieci. Nie byłoby z tym jednak tak wielu problemów, gdyby każdy miał pod swoim dachem takie produkty, jak te z kolekcji Franke Garbo. Funkcjonalne sortowniki na odpady pomagają lepiej nimi gospodarować, zachowując jednocześnie czystość w kuchni.
Parametry sortowników na odpady Franke Garbo
W prezentowanej kolekcji znalazły się trzy wersje sortowników. Jeden mniejszy i dwa większe – o identycznych wymiarach – różniące się liczbą pojemników. Producent zadbał o solidną konstrukcję, dlatego półka została wykonana z metalu. Montuje się ją do ściany bocznej oraz frontu meblowego, a całość można wygodnie i lekko wysuwać na zewnątrz oraz wsuwać z powrotem za sprawą rolek. Wszystkie pojemniki są łatwe do utrzymania w czystości (mają prosty kształt, który pozwala szybko je umyć). Ich pojemności wynoszą od 8 do 18 litrów (w zależności od modelu). Osobne, ściśle dopasowane pokrywy okazują się niezwykle przydatne w przypadku wyrzucania odpadów organicznych – blokują one dopływ powietrza do śmieci oraz – przede wszystkim – chronią użytkowników kuchni przed nieprzyjemnymi zapachami. Producent przewidział również możliwość montażu sortowników w szafkach zlewozmywakowych, oferując nabywcom specjalną uniwersalną przedłużkę. Wybierając model do swojej kuchni nie wolno zapominać o minimalnej szerokości podbudowy – w zależności od wersji sortownika może ona wynosić 45 lub 60 cm. Jeżeli chodzi o grubość ścianek w zabudowie meblowej, to dla prezentowanych produktów może ona wynosić od 1,6 do 1,9 cm.
Sortowniki Franke Garbo – dlaczego warto je wybrać?
Produkty te niewątpliwie pomagają utrzymać czystość w kuchni, a ta jest z kolei bardzo ważna jeżeli chodzi nie tylko o samo przygotowywanie potraw, ale również i ich spożywanie. Dzięki sortownikom Franke Garbo można raz na zawsze zapomnieć o przewalającym się koszu oraz nieprzyjemnym zapachu. Dużą wygodę zapewnia umieszczenie pojemników na rolkach i szczelne zabudowanie przestrzeni pomiędzy nimi. Jeżeli przypadkowo jakaś rzecz upadnie, można ją szybko podnieść i wytrzeć metalową konstrukcję ściereczką. Nie trzeba wówczas – jak w klasycznych koszach zlokalizowanych pod zlewem – wycierać od razu spodu szafki, co bywało często nieporęczne. Nie ma też ryzyka, że jakiś niewielki śmieć pozostanie niezauważony, a później będzie wydzielał nieprzyjemny zapach w szafce podumywalkowej.