Jak zrobić domowe spa?
Łazienka
Zrób to sam
Aranżacja
- 19.05.2015
Aby w pełni cieszyć się z dobrodziejstw wanny z hydromasażem, łazienka musi spełniać pewne wymogi: co najmniej 6 metrów kwadratowych powierzchni i odpowiedni system wentylacji. Wówczas hydromasaż będzie optymalnie spełniał swoje funkcje.
Jak zrobić spa w domu?
Z dobrodziejstw zabiegów relaksacyjnych możemy korzystać też w warunkach domowych. To świetna opcja dla osób, które potrzebują relaksującej i odprężającej kąpieli, ale zdecydowanie preferują warunki domowe od wizyty na basenie czy w centrum odnowy biologicznej.
„Wanna z bąbelkami” to świetny sposób, by w zaciszu domowej łazienki zorganizować strefę spa dla siebie i domowników. Dla osób, które wolą natryski, dobrym rozwiązaniem są przestronne kabiny z deszczownicą oraz dyszami do masażu.
Domowe spa w wannie czyli jaką wannę z hydromasażem wybrać?
Dostępne na rynku wanny z hydromasażem wykonane są ze stali lub akrylu, można je kupić w kształcie prostokątnym lub owalnym, wolnostojące albo narożne. W zgodzie z indywidualnymi wymaganiami, możemy dobrać wannę z wyprofilowanym siedziskiem, a nawet z podłokietnikami. Najważniejsze to dostosować wannę do swoich potrzeb i możliwości lokalowych.
Zakupu można dokonać nawet przez Internet. Zespół specjalistów dopasuje model wanny do oczekiwań użytkownika i kompleksowo doradzi w zakresie montażu – mówi Mariusz Rzepecki z Łazienkaplus.pl.
Powinniśmy się też zdecydować, ilu osobowa ma być nasza wanna. Specjalnie zaprojektowane wanny w stylu spa mieszczą – w zależności od modelu - nawet kilka osób naraz. Obudowane mahoniowym drewnem, mogą stanowić centralny punkt stylowych i przestrzennych łazienek.
Kabina walk-in jako pomysł na spa?
Nie tylko przestronna wanna, ale także nowoczesne kabiny prysznicowe świetnie sprawdzają się, gdy po długim i ciężkim dniu potrzebujemy odprężenia i regenerującej kąpieli, by dać ciału odpocząć. Niezwykle popularne ostatnio kabiny typu walk-in można wyposażyć w duże deszczownice. Strumienie ciepłej wody spadające z góry dają wrażenie zanurzenia się w górskim potoku i przyjemnie otulają całe ciało. Dodatkową opcją jest montaż bocznego panelu z dyszami do hydromasażu.
Sprawdź >>> Łazienka z prysznicem
Oświetlenie w domowym SPA
Relaks w strefie spa wynika nie tylko z możliwości zanurzenia się ciepłej wodzie. Na to, czy ciało i umysł naprawdę odpoczną i zregenerują się, ma wpływ wiele czynników działających na różne zmysły. Ciepłe przytulne światło da odpocząć zmęczonym oczom, a szum płynącej wody ukoi nerwy.
Zamiast dużej centralnej lampy o dużym natężeniu światła, warto zamontować punkty lub listwy świetlne w różnych strefach łazienki. Postawmy na wyraźne, ale niezbyt intensywne światło o ciepłej barwie. Dajmy sobie możliwość regulacji intensywności natężenia i wyłączenia poszczególnych lamp.
Czysta przyjemność w domowym SPA
Łazienkowy sprzęt służący relaksowi to zaawansowany system techniczny. Opcja hydromasażu wzbogacana jest o masaż powietrzny, podczas którego małe bąbelki powietrza masują nasze ciało.
Bąbelki wydostają się przez otwory w dnie wanny i dysze boczne. Mechanizm uruchamiany jest ręcznie lub za pomocą elektronicznego wyświetlacza. W bardziej zaawansowanych modelach do dyspozycji klienta jest mechanizm dotykowy - dodaje, Mariusz Rzepecki.
SPA w domowej łazience może być uzupełnione o funkcje chromo- lub ozonoterapii. Pierwsze wiąże się nie tylko z podwodnym oświetleniem, ale i systemem energooszczędnych diod rozmieszczonych na powierzchni wanny. Światło daje efekty odprężające i wizualne.
Z kolei ozonoterapia wymaga zainstalowania ozonatora – urządzenia nasycającego wodę ozonem, który dokonuje prawdziwych cudów. Dotlenia i nawilża organizm, pobudza metabolizm czerwonych krwinek, kojąco wpływa na kondycję skóry, redukuje cellulit i zmarszczki. Dodatkowo ozon ma działanie bakteriobójcze. Ozonator w systemach z hydromasażem zwiększa higienę i podnosi bezpieczeństwo kąpieli przede wszystkim dzieci.
Sprawdź >>> Dekoracje do łazienki
Spa w domu dla całej rodziny
Wanna z hydromasażem oraz kabina z bocznymi dyszami to nie tylko sposób na odprężenie ciała w domowym zaciszu, ale świetny pomysł na dobrą zabawę dla najmłodszych. Kolorowe płyny do kąpieli i musujące kule w połączeniu z „bąbelkami” z wanny to przepis na fantastyczne urozmaicenie codziennej kąpieli.
Hydromasaż na każdą kieszeń
Masaż strumieniem wody nie musi być luksusem tylko dla nielicznych. Oferta wanien z hydromasażem jest bardzo szeroka.
Najdroższe modele, wyposażone w dodatkowe gadżety, projektowane są w taki sposób, aby zapewnić komfort kilku osobom jednocześnie. Pasjonaci wypoczynku, którzy wolą bardziej ekonomiczne rozwiązania, mogą się skusić na tradycyjną wannę wyposażoną w system hydromasażu – mówi Mariusz Rzepecki.
Takie modele charakteryzuje dobra izolacja cieplna i dźwiękowa, a system służący do masażu nie różni się znacznie od innych. Istotną różnicą jest pojemność, jednak koniec końców ciszę i spokój najłatwiej osiągnąć w pojedynkę. Odpowiedni dobór wanny, magia światła i odprężający masaż wodnym strumieniem sprawią, że łazienka zmieni się w relaksujące zacisze. Tym sposobem inwestujemy w swój prywatny luksus i odprężenie podczas długich, chłodnych wieczorów.
Jakie dodatki przydadzą się w domowym spa?
Świece, rośliny i kominki do aromaterapii pomogą odpocząć zmysłom, a specjalne nakładki na wannę i zagłówki podniosą komfort relaksującej kąpieli. Dając odpocząć ciału w domowej strefie spa, stwórzmy dodatkowo strefę relaksu dla umysłu.
Więcej porad, jak krok po kroku urządzić domowe SPA, które ukoi nasze nerwy i wpłynie pozytywnie na urodę, znajdą Państwo na stronie Uroda i Zdrowie.
Polecane artykuły
Łazienka
Oświetlenie lustra w łazience
Jak rodzaj lamp w łazience wpływa na wykonywane w niej czynności? Jak właściwie...
Czytaj dalej
Łazienka
Pralnia w domu
W Polsce posiadanie oddzielnego pomieszczenia na pralnie wciąż jest...
Czytaj dalej
Łazienka
Ile kosztuje remont łazienki?
Planujesz remont łazienki? Dowiedz się, ile kosztują główne materiały i ile...
Czytaj dalej
Łazienka
Łazienka w stylu boho – jak urządzić?
Sprawdź, jak urządzić cudowną łazienkę w stylu boho. Jak dobrać płytki,...
Czytaj dalej
Łazienka
Łazienka w stylu loft
Styl loftowy jest synonimem luksusu, indywidualizmu i ekstrawagancji. Surowy,...
Czytaj dalej