Łazienka biała z drewnem
Łazienka
Aranżacja
- 14.08.2017
Biała łazienka jest zawsze modna, a drewno ponadczasowe. Połączenie tych dwóch elementów może być strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza jeśli drewno będzie położone na podłodze. Podpowiadamy, jak zaaranżować piękną białą łazienkę z drewnem.
Naturalne materiały, jako element wykończenia, to jeden z najgorętszych trendów wyposażenia łazienek. Drewno potrafi wizualnie ocieplić nawet najbardziej surowe wnętrza, a w polskich domach jest bardzo popularne. Z jego pomocą możesz nadać łazience niecodziennego charakteru, elegancji i klimatu salonu SPA. Taka aranżacja sprawdzi się zarówno na dużej, jak i małej powierzchni.
Biała łazienka z drewnem - duet idealny
Drewno idealnie łączy się z różnymi dodatkami, meblami i kolorami. Drewniane elementy ożywiają wnętrze, przełamują chłód ceramiki, szkła i chromu, dodając łazience naturalnego uroku. Niemniej jednak, jego najlepszym dopełnieniem jest biel, zarówno na ścianach, jak i w postaci wyposażenia i mebli.
Biel w tym przypadku jawi się jako partner doskonały. Pozwala wydobyć z drewna wszystko to, co w nim najlepsze – słoje, fakturę i barwy. Biel nadaje łazience przestronności i spokoju, a przecież o to chodzi w tym wnętrzu. By czuć się w nim dobrze, móc wypocząć i zrelaksować się.
Sprawdź inne nasze porady >>> Drewno w łazience
Drewniana podłoga w łazience
Zastosowanie drewna na podłodze w białej łazience sprawi, że teoretycznie chłodne i niepozorne wnętrze zyska naturalne ciepło i niecodzienny klimat. W łazience dobrze sprawdzi się parkiet przemysłowy. Jeśli natomiast nie stać nas na drewno, możemy pokusić się o położenie płytek drewnopodobnych.
W salonach z wyposażeniem można znaleźć płytki wiernie oddające fakturę i wygląd drewna. Dostępne w wielu wymiarach i odcieniach, świetnie sprawdzą się na podłodze w łazience. To dobra opcja także ze względu na właściwości płytek. Są odporne na zachlapanie, dobrze tolerują wysoką wilgotność i zmianę temperatury oraz są łatwe w utrzymaniu w czystości.
Drewno do łazienki na ścianę
Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest położenie płytek drewnopodobnych w kabinie prysznicowej. W ten sposób nadajemy łazience klimatu skandynawskiej sauny, jednocześnie tworząc komfortową strefę kąpielową silnie nawiązującą do natury.
Kabiny typu walk-in lub duże, przesłonięte jedynie pojedynczymi szybami, strefy prysznicowe w łazience wizualnie nie mają wyraźnej granicy z pozostałą częścią łazienki. Warto podkreślić ten efekt, układając drewno na całej długości jednej ze ścian. Wówczas nawet postawienie pojedynczej przegrody i funkcjonalne oddzielenie prysznica daje świetny efekt aranżacyjny.
Biała łazienka z płytkami imitującymi drewno
Można je znaleźć w ofercie wielu producentów płytek ceramicznych. Drewno sprawdza się jednak nie tylko na podłodze. Świetnym pomysłem jest użycie go na części ścian, jako elementu przyciągającego uwagę. Możemy nim także obudować m.in wanny prostokątne.
To, czy drewno w łazience ,,podoła”, zależy jedynie od doboru właściwego gatunku. Ponadto w łazience drewno może występować także pod postacią mebli. Bardzo dobrze, jeżeli w łazience z drewnianą podłogą pojawią się białe meble z drobnymi drewnianymi akcentami, dekoracjami.
Wśród nowości ostatnich miesięcy można znaleźć kilka ciekawych pozycji. Na przykład w formie białych korpusów i frontów zestawionych z drewnianymi blatami lub szafką pod umywalką, albo w formie dekoracyjnych poziomych pasów na powierzchni mebla, czy pojedynczych frontów szuflad.
Poznaj nasze inne porady >>> Łazienka z wanną i prysznicem
Łazienka biała z drewnem - jakie dodatki wybrać?
Połączenie bieli i drewna to świetna baza do aranżacji w różnym stylu. Dodanie zielonych roślin i dodatków z naturalnych materiałów (np. kamień czy beton) tworzy wnętrze w stylu skandynawskim. Czarne dodatki dadzą klimat wnętrza loftowego lub industrialnego. Wystarczy dodać kilka wyrazistych elementów o określonym kolorze lub stylu, by zupełnie odmienić wnętrze.
Mała łazienka biała z drewnem
Jasna kolorystyka to świetny wybór do wnętrz o niewielkim metrażu. Optycznie powiększa pomieszczenie, co jest korzystne dla odbioru wizualnego małej łazienki. Do białym płytek na ścianie i drewnianej podłogi idealnie pasują szafki z drewnianymi frontami. To nie tylko stylowe i ponadczasowe rozwiązanie, ale także pojemne miejsce na przechowywanie w łazience.
Biała łazienka z elementami drewna – praktyczne rozwiązania
Drewno warto położyć na posadzce, a białe płytki na ścianach – to nie tylko dobre zestawienie aranżacyjne, ale przede wszystkim praktyczne rozwiązanie pod kątem sprzątania. A to ważne, biorąc pod uwagę codzienne korzystanie z łazienki.
Projektując łazienkę z drewnem, warto wziąć pod uwagę także układ i rozmieszczenie oświetlenia w łazience. Ciepła barwa światła podkreśli niesamowitą fakturę drewna, a całemu wnętrzu nada przytulny klimat.
Łazienka biała z drewnem – poznaj zasady łączenia ciepłych i zimnych faktur
Ciepłe drewno i zimne szkliwione płytki – choć pozornie tak różne, w odpowiedni zestawieniu idealnie się dopełniają. Dobierając odcienie materiałów, które mają koło siebie się znajdować, warto unikać dużych kontrastów. Drewno o ciepłej barwie dobrze pasuje do płytek o ciepłym odcieniu bieli. Dla przeciwwagi można zestawić ze sobą delikatną i nieregularną fakturę drewna z gładką i wręcz surową powierzchnią kafelków.
Jaki rodzaj drewna wybrać do białej łazienki?
Łazienka jest specyficznym miejscem, a panujące w niej warunki powodują, że najlepiej nadadzą się do niej egzotyczne gatunki drewna, takie jak tek czy iroko. Drewno tekowe w aranżacjach łazienek jest bardzo często używane ze względu na swoją twardość.
Ponadto dla wystroju wnętrza równie ważne co funkcjonalność i wytrzymałość stają się walory estetyczne materiału, a ten bez wątpienia stanowi dekorację samą w sobie. Drewno tekowe przypomina kolorem krajowy orzech w odcieniu od żółtobrązowego do ciemnobrązowego, a woskowaty połysk usłojenia w postaci brązowych pasów doskonale wpisze się w wystrój białej łazienki.
Bardzo często w projektach łazienek jest stosowane drewno iroko. Je również cechuje duża twardość. Jego dużą zaletą jest wyraziste usłojenie, które na większych powierzchniach tworzy wyraziste pasy i smugi, dlatego świetnie sprawdzi się na podłodze w łazience. Będzie stanowiło ozdobę samą w sobie i przykuwało uwagę domowników oraz gości.
Kolor drewna iroko może być różny – dostępne są odcienie miodowe, brązowe, czekoladowe lub oliwkowe. Dzięki temu aranżując łazienkę łatwiej będzie dobrać nam odpowiednią kolorystykę dodatków i akcesoriów.
Polecane artykuły
Łazienka
Łazienka na poddaszu
Dawniej poddasza nie były użytkowane. Jednak w ostatnich dziesięcioleciach...
Czytaj dalej
Łazienka
Łazienka z prysznicem
Prysznic jest idealnym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń. Wygodny i...
Czytaj dalej
Łazienka
Oświetlenie w łazience
We współczesnych trendach mieszkaniowych łazienka już dawno przestała pełnić...
Czytaj dalej
Łazienka
Duża łazienka – jak ją funkcjonalnie urządzić?
Wygodna i duża łazienka to chyba marzenie każdego z nas. Choć wydaje się, że...
Czytaj dalej