Spłuczki
Urządzanie łazienki to spore wyzwanie. Trzeba przecież pamiętać o wielu kwestiach, od których zależy, czy pomieszczenie będzie nie tylko przyjemne dla oka, lecz również wygodne w użytkowaniu. Podczas aranżowania wnętrz w stanie deweloperskim albo remontu tych, które mają już nieco lat, to właśnie łazienka i kuchnia są tymi pomieszczeniami, którym poświęca się najwięcej czasu. Bez względu na to, czy metamorfozę przeprowadza się samodzielnie, czy przy wsparciu architekta wnętrz, warto wiedzieć co nieco na temat każdego z elementów aranżacji.
Jednym z drobiazgów, które często pomija się podczas planowania prac wykończeniowych, są spłuczki. O czym należy pamiętać, dokonując ostatecznego wyboru tego detalu?
Spłuczka do toalety
Kolory ścian, kafelki, mozaiki, baterie umywalkowe, prysznicowe i wannowe, porcelana oraz oświetlenie – o tych aspektach projektu łazienki zazwyczaj się nie zapomina. Co jednak ze spłuczką, która przecież pełni niezwykle ważną funkcję w tym pomieszczeniu? Często nie uwzględnia się jej w projekcie aranżacji, a jest ona przecież niezbędna!
Na rynku dostępne są zarówno toalety wolnostojące, jak i te, których mechanizmy wbudowane są częściowo w ścianę. Modele klasyczne prezentują się w łazience w pełnej okazałości. Rezerwuary bowiem nie są pokryte zasłoną z płyty gipsowo-kartonowej. Nowocześniejsze są natomiast zestawy podtynkowe. Zabudowanie ich mechanizmu umożliwia stworzenie bardziej jednolitej i eleganckiej aranżacji wnętrza. Na widoku pozostaje jedynie przycisk uwalniający wodę.
Do tego jeszcze tylko odpowiednie wykończenie, np. deski sedesowe i voila! Łazienka marzeń gotowa.
Spłuczka do WC
Nie można wybrać odpowiedniej spłuczki do WC, nie wiedząc, jak wyglądać będzie reszta elementów toalety. Najczęściej to miski do WC determinują wybór spłuczki – jej kształt, kolor i styl.
Jakie miski można znaleźć w sklepach?
● owalne i kwadratowe
● bezkołnierzowe
● pokryte powłoką antybakteryjną