W trakcie tworzenia nowych wnętrz, w łazienkach bardzo często wykorzystuje się stelaże podtynkowe. Są bardzo łatwe w montażu, a do tego mają wiele zalet, takich jak funkcjonalność czy oszczędność miejsca. Sprawiają też, że pomieszczenie staje się dużo bardziej estetyczne, ponieważ dzięki nim można ukryć lub pominąć niektóre elementy instalacji. Stelaże podtynkowe ułatwiają utrzymanie czystości w pomieszczeniu. Do ich montażu oraz użytkowania zawieszonych na nich elementów ceramiki konieczne jest zastosowanie akcesoriów do stelaży podtynkowych. Można je znaleźć w ofercie marki Villeroy & Boch.
Pisuary najczęściej montowane są w toaletach publicznych znajdujących się na przykład w centrach handlowych lub restauracjach. Obecnie równie często znajdują zastosowanie w łazienkach domowych. Są one bardzo praktyczne. Zużywają również mniej wody niż miski ustępowe. Stosowanie pisuarów jest rozwiązaniem bardzo higienicznym, pomagającym utrzymać w łazience czystość. Kolejną zaletą jest mała ilość zajmowanego przez pisuar miejsca. Należy jednak pamiętać o zamontowaniu go w odpowiedniej odległości od innych sprzętów znajdujących się w łazience.
Jak prawidłowo zamontować pisuar na stelażu podtynkowym
Nie ulega wątpliwości, że montaż pisuaru na stelażu podtynkowym jest dużo trudniejszy niż montaż na przykład umywalki lub miski ustępowej. Inna jest ich konstrukcja oraz cały system spłukiwania wody. Dużo zależy również od konkretnej marki oraz tego, jak projektuje swoją ceramikę sanitarną, a także od użytkowników sprzętu. Pisuar można zainstalować samemu lub poprosić o pomoc specjalistę. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, że dostępnych jest kilka rodzajów odpływów, które mogą zostać zastosowane. Przy każdym z nich wymagany jest inny syfon. Optymalna wysokość pisuaru dla dorosłych wynosi 65 centymetrów od podłogi.
Pisuary Villeroy & Boch – dopasowane do potrzeb użytkowników
W pisuarach stosuje się obecnie różne rodzaje spłukiwania. Mogą one być ręczne – za pomocą zaworów pneumatycznych, elektroniczne na podczerwień, radarowe, z czujnikiem temperatury lub poziomu cieczy. Opcjonalnie zamontować można zasilacz sieciowy. Wybór należy dopasować do indywidualnych potrzeb tak, aby zapewnić sobie jak najwyższą wygodę.